Domowe sposoby na ból ucha – czy są skuteczne?
Ból ucha to dolegliwość, która może być bardzo dokuczliwa i negatywnie wpływać na nasze funkcjonowanie. Pod żadnym pozorem nie należy jej lekceważyć i koniecznie udać się na odpowiednie badania. Wiele osób decyduje się także na to, aby zastosować domowe sposoby na ból ucha. Jakie z nich są najpopularniejsze i czy rzeczywiście przynoszą ulgę? Sprawdź, co warto wiedzieć o domowych sposobach na ból ucha.
- Opublikowano w: Badania słuchu
Czy autyzm wpływa na problemy ze słuchem?
Wspominając o problemach ze słuchem u osób z autyzmem, na samym początku należy wspomnieć, że sam autyzm nie jest chorobą, ale zaburzeniem neurorozwojowym. Jego objawy mogą występować z różnym nasileniem i różnych połączeniach. W praktyce oznacza to, że każda osoba z autyzmem jest inna, dlatego obecnie mówi się o “spektrum autyzmu”.
Najczęściej diagnozowany jest on we wczesnym dzieciństwie, jednak niektóre objawy mogą być zauważalne znacznie później. Trudno wskazać jedną, konkretną przyczynę autyzmu. Wynika on z szeregu czynników genetycznych oraz środowiskowych. Czy autyzm może mieć wpływ na problemy ze słuchem? Co warto wiedzieć o tej korelacji?
- Opublikowano w: Aparaty słuchowe
Czym jest audiometria impedancyjna i jak przebiega badanie?
Audiometria impedancyjna – badanie ucha środkowego
Badanie audiometrii impedancyjnej pozwala ocenić stan ucha środkowego i zdiagnozować szereg chorób i dolegliwości, które mogą zaburzać odbieranie dźwięków. Wykonuje się je zarówno u dorosłych, jak i u dzieci (powyżej 7. miesiąca życia). Jest to jedna z obiektywnych metod badania słuchu, co oznacza, że nie wymaga aktywnego udziału pacjenta. Jak wygląda, ile trwa i jak się do niej przygotować?
- Opublikowano w: Badania słuchu
Nowoczesne aparaty słuchowe – innowacje i technologia przyszłości
Era cyfrowych aparatów słuchowych
Na przestrzeni ostatnich dekad nastąpił niezwykle dynamiczny rozwój technologii audiologicznej. Dostępne współcześnie cyfrowe aparaty słuchowe pod względem technicznym i funkcyjnym daleko w tyle pozostawiają swoje analogowe odpowiedniki, które do lat 90. uchodziły za symbol innowacji. Dzisiejsze rozwiązania w znacznie lepszym stopniu dopasowują się do unikalnego dla danego pacjenta wzorca ubytku słuchu, dzięki czemu osoba niedosłysząca może cieszyć się bardzo naturalnym i bogatym dźwiękiem. Dodatkowo oferują liczne funkcje, dzięki którym można niemal całkowicie zapomnieć o swojej dysfunkcji.
- Opublikowano w: Aparaty słuchowe